Hírek

Őszi tennivalók a repce védelméért

A repcetermesztés sikerének záloga nem csupán a megfelelő hibrid kiválasztásában rejlik, hanem a növény gondos ápolásában és védelmében is. Az őszi időszak kulcsfontosságú, hiszen az ilyenkor kialakult állomány minősége döntően befolyásolja a végső terméseredményt. Ezért kritikus, hogy a gazdálkodók kellő figyelmet fordítsanak a repce télre való felkészítésére és a kártevők elleni védekezésre. 

tovább

Egyre nő az őszi gyomirtás szerepe a kalászosokban

Az elmúlt évtizedekben jelentős változások következtek be a magyar mezőgazdaságban, különösen a kalászos gabonafélék termesztésében. Ezek közül is kiemelkedik az őszi gyomirtás gyakorlatának elterjedése, amely napjainkra kulcsfontosságú agrotechnikai műveletté vált. Ez a trend nem csak a termesztéstechnológia fejlődését tükrözi, hanem válasz is a megváltozott környezeti feltételekre és a növekvő piaci elvárásokra.

tovább

Fluopiram, a tárolási specialista

Ismét a vége felé közeledik egy almatermesztési szezon, nem volt unalmas ez az év sem. Az időjárási szélsőségek most sem könnyítették meg a termesztést, meleg kora tavasz, fagyos folytatás és forró aszályos időszak követték egymást, de a jégeső sem volt ritka jelenség. 

tovább

A DEKALB genetika és a FIELDVIEW technológia ismét sikert aratott

Június elején 7. alkalommal került megrendezésre a NAK Szántóföldi Napok és Agrárgépshow Mezőfalván, melyen vállalatunk, a Bayer Crop Science is részt vett. Mivel a szervezők a fenntartható, klímaváltozáshoz alkalmazkodó gazdálkodási módszerek és eszközök bemutatására helyezték a hangsúlyt, a témához kapcsolódva a változó tőszámú vetés lehetőségeire és sikerére fókuszáltunk megjelenésünk során.

tovább

Innovatív megoldások repcében

Az idei évben a DEKALB repcevetőmag-portfóliója a Magyarország klimatikus viszonyainak leginkább megfelelő, középkorai, középérésű szegmensre fókuszál. Ebben tökéletes társként állnak rendelkezésre a DK EXCITED és a DK EXBURY hibridek. Mindkét hibridünk kiváló terméspotenciállal rendelkezik, valamint kiemelkedő egészségprofilt is magáénak tudhat, beleértve a TuYV (tarlórépa sárgaság vírus) “rezisztencia” gént is

tovább

Komplex védelem hagymabetegségek ellen

A hagymafélék, különösen a vörös- és fokhagyma gasztronómiánk alappillérei, fogyasztásuk szinte mindennapos. A magyar hagymatermesztésnek történelme van, a hazai körülmények között kiváló minőségű árualap készíthető. A magas kézimunkaigény kihívást jelenthet a nagyüzemi gazdálkodóknak napjainkban, de ezen kultúrák kiskertben és szántóföldön egyaránt sikeresen termeszthetők. Kedvező agronómiai tulajdonságuk mellett kiválóak előveteménynek és a vetésforgót is szélesítik.

tovább

Előzzük meg hatékonyan a gombafertőzéseket!

Jelentős szántóföldi kultúráink betegségek elleni védelmére érdemes felkészülni. A napraforgó, a szója és a kukorica állományokban is komoly kárt tehetnek a kórokozók. A károsítás mértéke évjáratonként eltérő, de ha kedvezőek a fertőzés számára a körülmények a befektetett munka és ráfordítás odaveszhet.

tovább

Gyors és tartós hatás egy kezeléssel a kukorica gyomirtásában

A kukorica termelők gyomosodási oldalról egyre több problémával találják szembe magukat. Az éghajlatváltozás okozta időjárási anomáliák mellett a gyomosodás változása okozhatja a legnagyobb kihívást a gazdálkodó számára a gyomirtás tervezésekor.

tovább

Lépjen szintet a kalászvédelemben!

A kalászfuzáriózis az egyik legismertebb és legjelentősebb betegsége kalászos növényeinknek és jelentősége egyre nő az elmúlt években, különösen az őszi búzában. 

tovább

Két kiválóság a szőlő védelemére

A szőlő áprilistól novemberig tartó vegetációs időszaka mindig tanulságos és a legutolsó, legfrissebb tapasztalat óhatatlanul nagyon számít az elkövetkező év szőlővédelmének tervezésénél. 

tovább
További hírek