Csökkentsd a toxinkockázatot a kártevők kiiktatásával!

Kezd már közhellyé válni a klímaváltozást emlegetni, de nem lehet figyelmen kívül hagyni a lassan általánossá váló csapadékhiányt és a korábban csak elvétve károsító rovarok egyre gyakoribb tömeges megjelenését. 

tovább
Így minimalizáld a pergésveszteséget a betakarításig!

Az egyre sűrűsödő, szélsőséges időjárási körülmények az őszi káposztarepce becőérési periódusát sem kímélik, és jelentős pergési veszteséget okozhat egy heves szélvihar, jégeső vagy elhúzódó esős időszak.

tovább
Így védjük ipari növényeinket a gombáktól!

Napjaink mezőgazdaságában mindenre fel kell készülni és mindenre kell, hogy legyen megoldásunk. Az elmúlt hónapok változatos időjárása megmutatta, hogy ezek a hatások pillanatok alatt fel tudják borítani az egész mezőgazdaságot

tovább
Célzott hatóanyag-kombinációkkal a kalászfuzáriózis ellen

A kalászfuzáriózis napjainkban az őszi búza egyik legjelentősebb és legveszélyesebb betegsége. Az utóbbi évtizedben egyre gyakrabban tapasztalható, hogy a betegség járványszerű méreteket öltve komoly károkat okoz a gabonatermesztők számára. A fuzáriumfertőzés problémájának súlyosságát jól mutatja, hogy nemcsak a termésmennyiséget csökkenti, hanem a felhasználhatóságot is korlátozza a gombák által termelt mikotoxinok révén

tovább
Hatékonyság és szelektivitás: a gyomok mennek, a kukorica marad

Egy herbicid esetében a legegyszerűbb dolog a készítmény azon tulajdonságairól írni, amelyek szembetűnőek, hamar láthatóak használatuk során a hatáskifejtésükkor. Azonban az is ismert, hogy egy gyomirtó szer nem csak a hatóanyagból áll. Ahhoz, hogy a készítmény hatásosnak bizonyuljon a megcélzott gyomnövények ellen, és kellőképpen szelektív legyen az alkalmazott kultúrnövényben, számos „apró trükk” együttes jelenléte szükséges.

tovább
Rovarvédelem kalászos kultúrákban

A különböző rovarok elleni védekezés kihívásaival a kalászos kultúrákban is egyre többen szembesülnek évről évre.

tovább
Komplex védelemmel a kalászosok egészségéért

A gabonafélék jelentősége a vetésszerkezetben egyre növekszik, miközben termesztésük komoly kihívásokkal néz szembe. Az idei szezonban a növényállományok fejlődését hátráltatja az enyhe tél és a csapadékhiány, ami várhatóan a közeljövőben is fennmarad. 

tovább
A virágvédelem a virágzás előtt kezdődik!

A repce szempontjából a virágvédelem nem a virágzáskori fenológiában történik. Minden egyes permetezés, amit a virágzás előtt időszakban hajtunk végre, meghatározza a kialakult virágzatot, mellyel terméshozamunkat is determináljuk.

tovább

Megoldásaink

Célunk, hogy segítsük a mezőgazdasági termelőket abban, hogy a legmegfelelőbb növényvédő szer kiválasztásával hatékonyan és felelősségteljesen tudjanak harcolni a termést veszélyeztető károsítók ellen.