Célzott hatóanyag-kombinációkkal a kalászfuzáriózis ellen

A kalászfuzáriózis napjainkban az őszi búza egyik legjelentősebb és legveszélyesebb betegsége. Az utóbbi évtizedben egyre gyakrabban tapasztalható, hogy a betegség járványszerű méreteket öltve komoly károkat okoz a gabonatermesztők számára. A fuzáriumfertőzés problémájának súlyosságát jól mutatja, hogy nemcsak a termésmennyiséget csökkenti, hanem a felhasználhatóságot is korlátozza a gombák által termelt mikotoxinok révén

tovább
Hatékonyság és szelektivitás: a gyomok mennek, a kukorica marad

Egy herbicid esetében a legegyszerűbb dolog a készítmény azon tulajdonságairól írni, amelyek szembetűnőek, hamar láthatóak használatuk során a hatáskifejtésükkor. Azonban az is ismert, hogy egy gyomirtó szer nem csak a hatóanyagból áll. Ahhoz, hogy a készítmény hatásosnak bizonyuljon a megcélzott gyomnövények ellen, és kellőképpen szelektív legyen az alkalmazott kultúrnövényben, számos „apró trükk” együttes jelenléte szükséges.

tovább
Rovarvédelem kalászos kultúrákban

A különböző rovarok elleni védekezés kihívásaival a kalászos kultúrákban is egyre többen szembesülnek évről évre.

tovább
Komplex védelemmel a kalászosok egészségéért

A gabonafélék jelentősége a vetésszerkezetben egyre növekszik, miközben termesztésük komoly kihívásokkal néz szembe. Az idei szezonban a növényállományok fejlődését hátráltatja az enyhe tél és a csapadékhiány, ami várhatóan a közeljövőben is fennmarad. 

tovább
A virágvédelem a virágzás előtt kezdődik!

A repce szempontjából a virágvédelem nem a virágzáskori fenológiában történik. Minden egyes permetezés, amit a virágzás előtt időszakban hajtunk végre, meghatározza a kialakult virágzatot, mellyel terméshozamunkat is determináljuk.

tovább
Integrált gyomszabályozás: eszköz a herbicid-rezisztencia megfékezésére

A vegyszeres gyomirtás történetének legnagyobb kihívásával most kell szembenézni a kutatóknak, gyártóknak, forgalmazóknak és a gyomirtással a gyakorlatban foglalkozó termelésirányító, vagy csak egyszerűen saját területen gazdálkodó kollégáknak egyaránt. A kihívás neve: herbicid-rezisztencia. 

tovább
Ideje gondolnunk ültetvényeink tavaszi védelmére!

A gyümölcságazatban épp úgy, mint a szántóföldön, kiemelt jelentőséggel bír a környezetünk változása. Az alkalmazkodás és annak felismerése, hogy “másképp kell csinálni” kiemelt fontosságú.

tovább
Korai gyomkikapcsolás? Van jelentősége!

Idén 15 éves lett az Adengo, de hiába változott nagyot a világ ezalatt a másfél évtized alatt, a készítmény még mindig megbízhatóan teljesíteni tudja mindenkori feladatát: a gyomok korai kiiktatását.

tovább

Megoldásaink

Célunk, hogy segítsük a mezőgazdasági termelőket abban, hogy a legmegfelelőbb növényvédő szer kiválasztásával hatékonyan és felelősségteljesen tudjanak harcolni a termést veszélyeztető károsítók ellen.